Vítejte na stránkách o investování!

Vážení přátelé vítejte na stránkách o investování, tradingu a osobním finančním managementu.

Jmenuji se Ondřej a jednou z mých největších zálib je investování do akcií a vědomí toho, že mé peníze pro mě sami pracují, zatímco já spím. Akcie a investování mě nadchlo už na střední škole, kdy myšlenka typu vlastnění akcie = části firmy, mi bude nést samo o sobě dividendu bylo prostě úžasné a chtěl jsem to zkusit. Během pár let jsem se odhodlal a založil si svůj první investiční účet u jedné z nejznámějších bank, která se zabývá individuálními investicemi pro jednotlivce a má svého vlastního brokera s rozumnými poplatky. Je to již hodně ztracených vlasů a ušel jsem za ten čas velký kus cesty, zejména v posledních pár letech, kdy se investicím věnuji intenzivně a stal se z toho můj koníček.

Dovolte mi proto provést vás tímto úžasným světem financí, kde dosahovat konzistentních výsledků a budování svého majetku není nikterak složitý proces a rozhodně to není věc pouze pro movité lidi a boháče. Ani to není žádný podvod jako u nás vnímaná privatizace. Právě naopak. Dnešní doba je jedna z nejlepších časů, kdy můžete začít s investováním do akcií a vzděláním se v tomto oboru vám dá tolik potřebné informace k vyvrácení výše zmíněných domněnek. Nikdy to nebylo tak jednoduché jako teď, kdy máme jednoduchý přístup na několik světových burz z pohodlí svého domova. Vše co k tomu stačí je notebook nebo chytrý telefon a investiční účet u jednoho z brokerů (odkaz na brokery), kteří na našem trhu fungují. Můžete začít už od pár stovek či tisícovky měsíčně. V tomto se meze dneska již nekladou. Možností je velká hromada, ovšem je nutné vědět své cíle a nástroje, kterými svých cílů můžeme dosáhnout.

Já jsem zde proto, abych vás touto cestou provedl, pomohl a podal pomocnou ruku, protože moc dobře vím, jak složitý začátek může být. Orientovat se ve všech možnostech a jak vlastně začít. Co je dobře a čeho se vyvarovat. Nicméně nejsem žádný odborník. Jsem obyčejný chlap, samouk, co si našel zalíbení ve finančních trzích a snad bude umět i něco ze zkušeností předat dál. Proto omluvte mé chyby a nepřesnosti. Stále se učím. A že v tomto byznyse je opravdu co se učit. Neustále.

Věřím, že zde najdete, co hledáte. Pokud vám tu něco bude chybět, neváhejte mě kontaktovat, napsat komentář nebo upozornit na nedokonalosti. Budu víc než nadšený pokud zde vytvoříme fajn komunitu lidí se stejnou zálibou a třeba rozšíříme finanční povědomí v naší zemi.

Mějte se fajn. Ať nám grafy přejí.

Ondřej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *