O webu

Ahoj invesťáci, ahoj všichni!

Jmenuji se Ondřej a tímto vás vítám v Investlandu – v zemi investic a financí a zemi, kde se naučíme péct KOLÁČE BEZ PRÁCE.

Ačkoliv mi babička vždy říkala, že bez práce nejsou koláče, já byl vždy rebel a myslel jsem si opak. Věděl jsem, že taková země někde musí existovat a já ji dřív nebo později objevím. A hle! Nemýlil jsem se. O několik let později jsem ji našel a jestli dovolíte, představím Vám ji a prozkoumáme ji spolu. Ukážu Vám, že PEČENÍ HOLUBI občas doopravdy přiletí zadarmo a bez práce… aspoň částečně. 🙂
O čem to tady je?

"Web o investicích, akciích, financích a ekonomice se špetkou osobního rozvoje a podnikání."

Investování je multioborová záležitost a každý si zde najde to své.  Trading zde ale nehledejte. Budu se zaměřovat zejména budování svého majetku tak, aby neztrácel na hodnotě a přinesl vám velmi solidní zhodnocení v čase a aby vás tento vybudovaný majetek zajistil poměrně bohatějším způsobem než náš stát.

Budu se zde zabývat zejména investicemi do akcií – těmi smysluplnými – tedy hodnotovým investováním založeném na strategii DIVIDEND GROWTH INVESTING – DGI. Tedy pravidelnému pasivnímu příjmu z dividend, který se v čase bude zvětšovat o to, jak společnosti jednotlivé dividendy navyšují. Existují společnosti, co již dividendu vyplácí a NAVYŠUJÍ přes 50 let! O těch si povíme v připravovaném článku.  Právě zde si ukážeme sílu složeného úročení a jak za  dobu 10-20 a více let budete mít dostačující příjem, díky kterému dostáhnete finanční svobody. Práce nebude znamenat “protože musím”.

Okrajově bych se rád podíval také na růstové strategie, ale to spíš jen tak pro zábavu. Tato strategie je pro mě spíše taková “hračka pro zábavu”. Avšak portfolio je nutné mít vyvážené.

Nevíš, kde začít? Mrkni pro začátek na blog!

A co dál?

Osobní rozvoj

Může se zde také objevit rozumná dávka informací k osobnímu rozvoji a motivaci posunout se v životě dál. Udělat ten pomyslný krok kupředu a zjistit své proč. Zjistit co je důležité a s čím začít, protože všichni víme, že nám v tom brání kýbl výmluv a stovky příspěvků a zpráv na sociálních sítích, které prostě musíme vidět, že jo?! Nedej Bože, pokud jsou na Youtube nějaké nové videa. Neboj, mám to podobně, jsme na stejné lodi, jsme lidi. Já se jen vynasnažím ti dát ty správné argumenty vstát z toho gauče, zavřít Netflix, zbavit se toho křečovitého palce od zběsilého scrollování na Instagramu a dělat něco, co tě posune a budeš mít dobrý pocit ze sebe!

Budu víc než rád za konstruktivní kritiku a doplnění chybějících informací. Proto mě neváhejte kontaktovat zprávou ZDE nebo se podělit do komentářů.

Na vědomost se dává:

“Veškeré informace zde neslouží jako jakékoliv investiční nebo finanční poradenství a odpovědnost za Vaše jednání nesete Vy sami! Konečné rozhodnutí je na Vás! Proto mi nevěřte na 100% a udělejte si vlastní průzkum. Jsem člověk a chybička se může vloudit, a proto neberte mé závěry jako striktně dané a jediné správné. Ověřujte si informace z více zdrojů.”

Akciím zdar! Nechť jsou nám grafy nakloněny!